UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Poszukiwania idealnego projektu domu to nie lada wyzwanie. Każdy potencjalny inwestor ma swoją listę ‘żelaznych’ punktów, które idealny projekt musi posiadać. Jedną z czołowych pozycji na tej liście zawsze zajmuje taras.

projekt domu ERYK wersja A classic paliwo stałe wizualizacja 1 855x645

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze dom już ogród

Taras to przestrzeń łącząca dom z ogrodem. Możliwość obcowania z naturą bez konieczności oddalania się od domu. W zależności od pory roku, przybiera różne funkcje, aby w pełni rozkwitnąć wiosną, a latem przeobrazić się w prawdziwy salon na świeżym powietrzu. To miejsce wypoczynku i relaksu.

Karmelita Gold
Funkcje

Wybierając projekt domu, musimy zastanowić się, jaką funkcję będzie spełniał nasz taras. Czy będzie tylko drogą do ogrodu, placem zabaw całej rodziny, czy miejscem odpoczynku. W zależności od wybranej funkcji, musimy rozważyć usytuowanie tarasu względem stron świata, odpowiednią wielkość oraz połączenie z domem.

W większości projektów, taras zaplanowany jest od strony południowej, zazwyczaj po stronie przeciwnej do wejścia do domu, a co za tym idzie do ulicy. Takie położenie gwarantuje mieszkańcom ciszę i intymność, a także widok na ogród.

Południowa i zachodnia ekspozycja tarasu to gwarancja dobrego nasłonecznienia, ale także wysokiej temperatury w miesiącach letnich. Tak usytuowane tarasy wymagają zazwyczaj dodatkowego osłonięcia – zadaszenia lub zacienienia przez rośliny. 

projekt domu MAŁGOSIA wersja DD bez garazu z poddaszem bez wykusza paliwo stałe wizualizacja 1 800x600

Taras od wschodu to ekspozycja słoneczna jedynie do południa. Idealny na popołudniową siestę. Na opalanie trzeba wygospodarować inne miejsce. 

Taras od północny to najtrudniejsze rozwiązanie, aczkolwiek może się sprawdzić, gdy mamy wśród mieszkańców seniorów poszukujących chłodu i cienia w upalne dni.


Zadaszony czy nie?

To pytanie często zadajemy sobie już na etapie wyboru projektu. Oczywiście, jeżeli od początku jesteśmy przekonani, że nasz taras ma mieć dach, najłatwiej jest od razu wybrać odpowiedni projekt. Jeżeli jednak nie jesteśmy zdecydowani, należy pamiętać, że zadaszenie tarasu jest projektem, który może zostać zrealizowany w późniejszym terminie, gdy taka decyzja zapadnie.

projekt domu Arturowo gg wizualizacja 2 855x645

projekt domu SIMPLE 1 wersja A wizualizacja 1 800x600 NoeliaBis2M

 

 

 

 

 

 

 


Połączenie tarasu z domem

Taras powinien być przedłużeniem strefy dziennej domu, w sezonie letnim przejmując funkcje miejsca spotkań rodzinnych i towarzyskich.  Idealnym rozwiązaniem jest lokalizacje tarasu w pobliżu kuchni, dzięki czemu łatwo jest ‘przenieść się’ na cały dzień i wieczór na taras bez konieczności przenoszenia posiłków, przekąsek i napojów przez cały dom. Jeżeli taras zlokalizowany jest daleko od kuchni, praktycznym rozwiązaniem, sprawdzającym się szczególnie w sezonie letnim, jest wygospodarowanie na tarasie zacienionego miejsca na niewielką lodówkę podblatową i szafki na talerzyki i szklanki.

 

Gdy już wybierzemy idealny projekt, nie zapominajmy o aranżacji i dekoracjach tarasu, które powinny współgrać z ogrodem i jego stylem!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd